GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Dotazy z geologie > Dotaz č. 132 Komorní hůrka

Dotaz: Komorní hůrka

Nevíte prosím někdo, kde bych sehnala neco o Komorní hůrce, nejmladší sopce v Čechách???????????? je to strašlivě moc důležitý!!!!!!!!!!!!!PROSIM

Ještě než odpovím na váš dotaz, dovoluji si vás upozornit, že Komorní hůrka není (podle současného stavu výzkumů) nejmladší sopkou - její stáří by mělo být větší než 450 000 let (podle radiometrických měření). Nejmladší sopka je Železná hůrka, která se nachází nedaleko od Komorní hůrky. Stáří Železné hůrky je radiometricky stanoveno v rozmezí 170 000 až 400 000 let.

Nyní k odpovědi na váš dotaz:
O žádné odborné literetuře, kterou bych vám mohl doporučit bohužel nevím. Nicméně při návštěvě této oblasti jsem sehnal brožuru Národní přírodní památka Komorní hůrka od Karla Brože, kterou vydalo Městské muzeum ve Františkových Lázních v roce 1997. V ní je celkem hezké povídání o Komorní hůrce (ale nejsou v ní zohledněna radiometrická měření, která uvádím v prvním odstavci). Možná, že lepší odpověd byste získal(a) na serveru www.sopky.cz, kde také odpovídají na dotazy návštěvníků a sopky jsou přímo náplní stránek.
Odkaz: http://www.sopky.cz/

Datum: 2004-05-22 15:50:55
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign