GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Dotazy z geologie > Dotaz č. 201

Dotaz:

Dobrý den, kde bych sehnala na internetu informace o geologii části Šumavy - Zadov, Churáňov? Na dovolené jsem sebrala pár kamenů a chci si je co nejpřesněji určit. Děkuji, V. Hrdličková

O www stránce, která by pojednávala o geologii Šumavy v oblasti Zadova a Churáňova v takové míře, aby bylo možné podle ní určovat vzorky, bohužel nevím. Podle geologické mapy se v oblasti Zadova a Churáňova vyskytují svorové ruly, pararuly, migmatity, ortoruly a granulity (ve všech případech se jedná o silně přeměněné (metamorfované) horniny. Jaké kameny jste to sebrala přesněji takto určit nelze - musíte se je pokusit určit sama.

K určení vám na internetu mohou pomoci tyto stránky:
http://www.3x-projekt.com/horniny/

http://horniny.kvalitne.cz/

Ještě si dovolím malou nápovědu:
Svorová rula by měla obsahovat větší šupinky slíd, ortorula narozdíl od pararuly obsahuje draselný živec (ten tvoří světlé - bílé, někdy až narůžovělé) skvrny), granulit je vesměs bílá hornina a migmatit je hornina složená ze dvou hornin - jedné tmavší, do které proniká v podobě pásků (pásky mohou být zprohýbané - zvrásněné) druhá světlá hornina tvořená v podstatě jen křememem a živcem.

Datum: 2004-07-17 10:22:57
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign