GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Dotazy z geologie > Dotaz č. 21 geologické mapy, geologické lokality

Dotaz: geologické mapy, geologické lokality

dá se nekde sehnat geologická mapa znojemska, nebo seznam lokalit.

Dá se sehnat obojí, ale protože znojemsko není můj region poradím vám trošku obecně (prostě možná existuje v nějaké práci lepší seznam lokalit, než, který vám doporučím).

GEOLOGICKÉ MAPY
Geologické mapy celého území ČR lze volně procházet a stahovat z internetu v měřítku 1:50 000 na mapovém serveru České geologické služby - ČGS ( http://nts4.cgu.cz/website/GEOCR50/ ). Dále podle výpisu z databáze ČGS existují papírové mapy list Znojmo v měřítku 1:25 000 a 1:50 000 a dále by měly být k dispozici mapy menších měřítek - všechny by se měli dát zakoupit v prodejně ČGS v Praze na Klárově (velká budova naproti přes silnici od stanice metra Malostranská). Kromě toho ještě ČGS vydavá geologické mapy různých oblastí (možná si vyberete i vy) a jejich seznam je v jejich www obchodě na adrese http://mujobchod.atlas.cz/geologie (tam také prodávají na DVD ROM interaktivní geologické mapy ČR v měřítku 1:25 000 za 940 Kč - vzhledem k tomu že potřebujete mapu Znojma je to nespíše zbytečné). Nejdříve se zkuste podívat na mapy z internetu, je to nejjednodušší.

GEOLOGICKÉ LOKALITY
Opět začnu na www serveru ČGS, kde mají databázi významných lokalit ČR - http://nts2.cgu.cz/pls/portal30/G_LOKALITY.GLOK_USER_RPT.show_parms . Tam doporučuji jako okres zadat Znojmo a stisknout tlačítko spustit sestavu. Ovšem tato databáze obsahuje jen významné lokality - více lokalit bývá ve vysvětlivkách k geologickým mapám (taková brožurka, která se většinou vydávala k geologické mapě), které lze opět sehnat v Praze na Klárově. Více už vám z lokalit asi neporadím (ještě ale můžete zkusit hledat na internetu nějakým fulltextovým vyhledavačem, třeba na najdete nějakou stránku s lokalitama) - jak píši na začátku Znojmo není můj region - když se zkusíte poradit s někým z vaší oblasti, třeba vám na lokality znojemska poradí mnohem lepší zdroj.

Na všechny odkazy, které jsem zde uvedl se dostanete ze stránky České geologické služby - www.geology.cz (odkaz připojuji k odpovědi).
Odkaz: http://www.geology.cz/

Datum: 2004-02-15 07:47:43
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign