GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Dotazy z geologie > Dotaz č. 398 geologické mapy, Havířov, Frýdek-Místek

Dotaz: geologické mapy, Havířov, Frýdek-Místek

M2la bzch dotaz na geologické podloží Havířova nebo Frýdku Místku a okolí. Prosila bych to podrobněji. Taky bych potřebovala geologickou mapu moravskoslezského kraje.Moc dík.

GEOLOGICKÉ POMĚRY
=================
Velká část okresu Frýdek-Místek patří do Západních Karpat a jeho podloží tvoří druhohorní a třetihorní sedimenty (usazeniny) - pískovce, břidlice atd, které byly vyvrásněny v průběhu třetihor během alpinského vrásnění. Kromě sedimentů se v okrese místy vyskytují i vulkanické hornin třetihorního stáří.

Co se týče okresu Havířov tak tam zasahují Západní Karpaty jen do jeho jihovýchodní poloviny a druhá polovina náleží Českému masivu. Pro "karpatskou" část okresu platí to samé jako pro okres Frýdek-Místek. Druhá (severozápadní část) je tvořena předeším karbonskými usazeninami (břidlice, prachovce, pískovce, sloje uhlí atd.). Podloží větší části okresu Havířov je skryto pod mladšími pokryvy (třetihorními a kvartérními) - stejně tak i severozápadní okraj okresu okresu Frýdek-Místek.

Omlouvám se, ale na poskytování podrobnějších informací nemám dostatek času.

Pro více informací se můžete podívat na geologické mapy, které jsou dostupné na internetu na stránkách České geologické služby:
http://nts4.cgu.cz/website/GEOinfo/

a nebo se podívjete do následující publikace:
http://www.gweb.cz/clanky.asp?cmd=show&id=10


GEOLOGICKÉ MAPY
===============
Geologické mapy jsou pro celou ČR volně přístupné na internetu na stránkách České geologické služby, takže není problém v nich najít i moravskoslezský kraj. Mapy naleznete na adrese:
http://nts4.cgu.cz/website/GEOinfo/

Pokud potřebujete mapy tištěné tak ty se dají koupit v prodejnách nebo v internetovém obchodě České geologické služby viz:
http://www.gweb.cz/fpomucky.asp?cmd=show&id=1

Datum: 2004-11-19 15:11:10
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign