GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Dotazy z geologie > Dotaz č. 83 sběr minerálů

Dotaz: sběr minerálů

Prosím poraďte, jak hledat v ČR nerosty (nejlépe v čedičových a břidlicových lomech) nevím si rady, jen málokdy něco odnesu. Prosim poraďte, Děkuji mnohokrat

Já sám minerály nesbírám, ale pokusím se vám odpovědět (pokud se zeptáte někoho kdo je sbírá asi vám poradí lépe). Pro začátek by chtělo zjistit si lomy, ve kterých se minerály nachází pokud možno co nejhojněji a v nich začít. V čedičových lomech asi nezbyde nic jiného než rozbíjet kameny a hledat dutiny, ve kterých by mohli být minerály. Co se týče břidličných lomů tam se asi moc minerálů většinou nenachází a je vhodné si ověřit, zda má cenu v určitém lomu na břidlice nějaké minerály hledat. Pokud by tam nějaké minerály přece jen být měli zkuste je hledat v puklinách. Pokud je to možné zkuste vyjet i na nějaké známé lokality nejen v čedičových a břidličných lomech podle některého z průvodců po mineralogických popř. geologických lokalitách - tam by se mělo hledat lépe a až se vám dařit lépe zkuste se vrátit do těch čedičových lomů.

Určitě nejlepší by ale bylo vydat se nejprve do terénu s někým, kdo je ve sbírání úspěšnější a kdo by vám ukázal jak na to a vzal vás na nějaké lokality kde je možnost něco najít. Můžete např. zveřejnit výzvu na našem serveru a určitě na serveru www.mineral.cz - třeba se vám ozve někdo z vašeho kraje. Pokud se toto nepovede můžete se zapojit do nějaké veřejně přístupné exkurze zaměřené na sběr minerálů, kde určitě lecos pochytíte - takové exkurze pořádá například Šterberkovo přírodovědné muzeum - http://muzeum.webzdarma.cz/ .

Datum: 2004-04-16 22:48:38
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign