GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Novinky > Fotoarchiv ČGS nabízí ke shlédnutí více než 10 000 geologických snímků

Fotoarchiv ČGS nabízí ke shlédnutí více než 10 000 geologických snímků

Fotoarchiv České geologické služby nabízí prostřednictvím volně přístupných internetových stránek ke shlédnutí již více než 10 000 fotografií převážně s geologickou tématikou. Za pozornost jistě stojí historické snímky starých lomů a dolů, původní krajiny i celé řady lokalit. Velké množství historických snímků také zachycuje průběh výstavby našich přehrad. Nechybí ani současné snímky zaměřené například na geologické lokality a různé zajímavosti i geologické jevy.

Fotoarchiv ČGS je ideálním zdrojem obrázků nejen pro odborníky, ale i pro zájemce o geologické vědy, žáky a studenty různých typů škol i širokou veřejnost. I negeologickou veřejnost jistě zaujmou historické snímky krajiny i některých sídel.

Prostřednictvím fotoarchivu Česká geologická služba postupně zveřejňuje svůj rozsáhlý archiv historických fotografií a další, zejména současné, pak průběžně přidávají přímo specialisté ČGS. Je to pár dní, kdy byla překonána hranice 10 000 veřejně přístupných náhledů snímků.

Všechny snímky je možné volně prohlížet na internetových stránkách fotoarchivu na adrese http://www.geology.cz/fotoarchiv.

V rámci dalšího rozvoje vítá fotoarchiv také geologické snímky od přispěvovatelů z řad veřejnosti – zájemci mohou v této záležitosti kontaktovat správce fotoarchivu Dr. Tamaru Sidorinovou e-mailem tamara (tečka) sidorinova (zavináč) geology (tečka) cz nebo telefonicky 251 085 227. Budou jim poskytnuty bližší informace a případně založen i přístup do fotoarchivu pro vkládání snímků.

Autor: Pavel Bokr
Datum: 2008-09-24 16:00:00
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:










Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign