GeoWeb

geologický informační server
Skok na navigaci
GeoWeb > Novinky > Geologické mapy a radonové posudky ČR on-line zdarma snadno a rychle

Geologické mapy a radonové posudky ČR on-line zdarma snadno a rychle

Česká geologická služba již delší dobu nabízí bezplatný on-line přístup mimo jiné k vybraným geologickým mapám a posudkům. Na konci roku 2009 byla pro veřejnost zpřístupněna nová lokalizační a mapová aplikace, která přístup k těmto datům urychluje a zjednodušuje zejména pro běžné uživatele, kteří hledají geologické mapy nebo potřebují bezplatný orientační posudek radon v podloží. Tato aplikace vznikla v rámci projektu revize paleontologických sbírek České geologické služby.

Pro získání geologických map či bezplatného orientačního radonového posudku pro libovolné místo v ČR stačí v lokalizační a mapové aplikaci zvolit jednoduchým kliknutím do topografické nebo letecké mapy bod vašeho zájmu a následně si vybrat druh požadovaných informací ze zdrojů České geologické služby (geologické mapy, radonový posudek, výpisy z databází).

Pro ještě jednodušší přístup k uvedeným datům je možné také využít server Geologické mapy.cz, kde je možné navíc přistupovat k těmto datům procházením stromu okresů a obcí ČR.

Autor: Pavel Bokr
Datum: 2010-03-11 00:00:00
Prohlížení geologických map on-line
Geologické mapy ČR on-line

Provoz stránek sponzorují:


Top Geo Group
G-Consult
GeoWeb © 1999 - 2024 Pavel Bokr, kontakt info zavináč gweb tečka cz Navštivte: Lechat Interactive Webdesign